Jdi na obsah Jdi na menu
 

CVIČENÍ PO PORODU

Cvičení formou kurzu pro maminky po ukončeném šestinedělí, s možností dalšího pokračování.

Kdy:

Pondělí + další den (většinou středa nebo čtvrtek) v 17:15 hod. - přesný rozpis předán vždy na začátku kurzu.

Cena:

1000Kč/kurz (Kurz poporodního cvičení - 10 lekcí)

100Kč/lekce (Cvičení po porodu - navazující hodiny)

Přihlášení:

Kurz poporodního cvičení - na tel.č. 777 633 490

Cvičení po porodu - rezervační systém – odkaz zde  - !!!možno až po absolvování kurzu!!!

article preview

Kurz poporodního cvičení je určen maminkám po ukončeném šestinedělí do 12 měsíců od porodu. 

Při těchto hodinách se zaměřujeme na aktivaci a posílení HSSP (hluboký stabilizační systém páteře), který je důležitý pro dobré držení tělaposílení břišních svalůsvalů pánevního dna a nejhlouběji uložených svalů podél páteře. Při osvojení si techniky zapojení středu těla postupně dochází ke zpevnění břišní stěny, která tvoří důležitou oporu bederní páteře. (Z toho vyplývá, že ochablá břišní stěna není jen problémem estetickým!) Následuje zlepšení vadného držení těla a tím zmírnění bolestí zad.

Mnohé ženy se po porodu snaží dostat své břicho do původní kondice klasickými cviky, které ovšem často mívají opačný efekt. Vzhled břicha, především při diastáze (rozestupu) břišních svalů, se může při nesprávném posilování této oblasti dokonce zhoršit. Na kurzech cvičení po porodu se ženy naučí správně a efektivně posilovat břišní svaly tak, aby jejich snažení přineslo kýžené výsledky.

Cvičení není ale zaměřeno pouze na oblast břicha, posilujeme zde všechny svalové partie, které mají tendenci k ochabování (hýžďový sval, fixátory lopatek apod.) a naopak protahujeme ty, které mají tendenci zkracovat se nejen sedavým způsobem života a tím vyrovnat vzniklé disbalance. Jedná se o tzv. funkční přístup ke cvičení, který respektuje optimální fungování těla jako celku.

Cvičení probíhá formou kurzu (10 hodin), který nabízí výhody uzavřené skupiny (max. 8 maminek) a možnosti postupného zvyšování zátěže.

Po absolvování deseti základních hodin, lze docházet na pokračovací hodiny tohoto typu cvičení (Cvičení po porodu).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Facebook


Mail list


Statistiky

Online: 1
Celkem: 8211
Měsíc: 1846
Den: 63